Menu Zamknij

Obieg materiałów edukacyjnych w szkolnictwie

xerox

Przerwy szkolne służą do wypoczynku i regeneracji. W czasie, gdy młodzież nabiera sił do przyswajania kolejnej dawki wiedzy, nauczyciele biegają do sekretariatów i bibliotek w celu wydrukowania materiałów edukacyjnych. Bez sprawnie działających drukarek i wydanych tonerów, nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie dzisiaj placówek edukacyjnych, bibliotek i czytelni.

Nieustanny dodruk

Korzystam z oryginalnych tonerów Xerox, które są kompatybilne z drukarką Xerox ColorStix, którą mamy do dyspozycji w szkole. Tonery Xerox znajdują u nas zastosowanie już od wielu lat. W związku z tym, że jestem polonistką- szkolna drukarka jest niemalże okupowana przeze mnie, już od godziny 7:30. Do dyspozycji mamy dobrą, laserową drukarkę Xerox, która przetrwała w stanie nienaruszonym i niewymagającym napraw już 5 lat. Materiały edukacyjne, zaczerpnięte z trudno dostępnych źródeł, kopie zadań na sprawdziany, wydruki testów, broszury informacyjne- można rzec, że drukarka jest narzędziem pracy w rękach nauczyciela. Dzięki możliwościom współczesnych drukarek i materiałów biurowych drukowanie odbywa się szybko i sprawnie.

Wydajność i szybkość druku ma istotne znaczenie w placówkach edukacyjnych

Profesjonalna drukarka laserowa świetnie radzi sobie z kolorowymi wydrukami reprodukcji obrazów, wykresów oraz plakatów. W związku z ogromem drukowanej treści w szkołach- istotne jest zarówno dążenie do dobrej jakości wydruków, jak i do obniżenia kosztów eksploatacji materiałów biurowych. Tonery Xerox w tym aspekcie, zdają egzamin na piątkę z plusem. Dzięki temu, że tonery Xerox nabywamy w atrakcyjnej cenie, nie musimy sztywno trzymać się limitów narzucanych przez administrację szkoły. Uczniowie z naszej szkoły, również mają dostęp do profesjonalnych drukarek Xerox. W prężnie rozwijającej się bibliotece szkolnej, znajduje się drukarka typu Xerox Mono, do której zostają zakupione tonery Xerox po atrakcyjnej, rabatowej cenie. Placówki edukacyjne często mogą skorzystać z tego przywileju i uzyskać znaczny upust przy zakupie takich materiałów jak papier, nośniki danych, czy właśnie tonery. Xerox to firma, na której się nie zawiedliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *